/Files/images/povedinka_pererva.jpg "Правила поведінки під час перерви"

1. Під час перерви учень зобов’язаний прибрати своє робоче місце й підготуватися до наступного уроку.

2. Під час перерви забороняється:
– бігати сходами, коридорами та в класних приміщеннях;
– штовхатися або грати у м’яча у приміщеннях, не пристосованих для цього;
– сваритися між собою та зі сторонніми людьми, з’ясовувати стосунки за погані слова, битися.

Забороняється:

• штовхати один одного;

• вживати непристойні вирази і жести;

• кидатися різними предметами;

• битися і застосовувати фізичну силу;

• грати в небезпечні ігри, вчиняти дії, які можуть призвести до травм і псування шкільного майна;

• бігати по коридорах і сходах, поблизу віконних прорізів, скляних вітрин і в інших місцях, не пристосованих для ігор;

• перегинатися через перила, з'їжджати по перилах, товпитися на сходах;

• гризти насіння;

• слухати плеєр.

Крім того, спускаючись і піднімаючись по сходах, дотримуйтеся правого боку.

Не обганяйте вчителів або дорослих, що йдуть по сходах або по коридору, а якщо це необхідно зробити, то попросіть дозволу пройти.

При зустрічі з учителями, працівниками школи, батьками та іншими дорослими приостановитесь та привітайтеся.

Будьте обережні, коли відкриваєте і закриваєте двері; не суньте руки в дверні прорізи, не грайтесь і не хлопайте дверима.

Відвідуючи туалет, не затримуйтеся там без потреби; туалет - це не саме підходяще місце для розмов і спілкування з товаришами.

Після відвідування туалету не забувайте вимити руки.

Перерва - це не тільки час для відпочинку, але і можливість підготуватися до іншого уроку.

• Наведіть чистоту і порядок на робочому місці: дістаньте з портфеля все необхідне для наступного уроку, приберіть все зайве.

• Не забувайте дбати про чистоту в школі. Якщо ви помітили сміття, приберіть його.

• Якщо вчитель просить вас допомогти підготувати клас до наступного уроку, не відмовляйтеся. Буде дуже добре і ввічливо, якщо ви самі запропонуйте таку допомогу вчителю (витерти дошку, роздати зошити, розставити стільці, сходити за книгами у бібліотеці тощо).

• Якщо ваш клас черговий, ви повинні допомогти вчителю слідкувати за дотриманням дисципліни під час перерв.

• Під час зміни не бігайте по класу. Якщо вчитель хоче провітрити клас і просить вас вийти, зробіть так, як вам кажуть. Вам буде набагато легше і приємніше займатися тільки що провітреному класі.

• Під час зміни не грайте і не бігайте з гострими предметами: ручками, олівцями, указкою, ножицями. Ви можете випадково поранити себе чи однокласників.

• Ні в якому разі не сідайте на підвіконня, особливо тоді, коли вікно відкрите. Будь-який необережний рух може призвести до сумних наслідків.