/Files/images/психологыя.jpg Уважно прочитайте (а краще попросіть кого-небудь прочитати вам) запропоновані нижче 10 слів. Потім відразу ж запишіть ті слова, які ви запам'ятали (в будь-якому порядку).

Короткочасна і довготривала пам'ять

Уважно прочитайте (а краще попросіть кого-небудь прочитати вам) запропоновані нижче 10 слів. Потім відразу ж запишіть ті слова, які ви запам'ятали (в будь-якому порядку).

Хліб, будинок, голка, річка, стіл, час, вікно, дощ, муха, книга.

Прочитайте слова ще раз і знову запишіть ті, які ви запам'ятали (і записані раніше, і нові).

Повторюйте цю вправу до тих пір, поки не зможете правильно відтворити всі 10 слів.

Через годину спробуйте знову відтворити слова вже без попереднього прочитання.

Інтерпретація

При нормально розвиненої короткочасної пам'яті з кожним прочитанням кількість правильно записаних слів має збільшуватися.
Якщо до третього повторення ви правильно відтворили 9-10 слів, з пам'яттю у вас все в порядку.
Якщо ви змогли записати всі слова вже після другого або навіть першого повторення - у вас відмінна пам'ять.
Якщо ж після четвертого прочитання ви так і не запам'ятали всі слова, значить, деякі проблеми з пам'яттю все-таки існують.
Якщо з першої спроби вам вдалося відтворити 8 або 9 слів, а з кожною наступною спробою - все менше і менше, в наявності підвищена стомлюваність або, можливо, забудькуватість і неуважність.
Якщо у ваших записах зустрічаються слова, яких не було у зразку (особливо якщо вони повторюються в наступних спробах), то ваша проблема у неуважності, а не в поганій пам'яті.
Кількість слів, відтворених за годину, говорить про те, наскільки добре розвинена ваша довготривала пам'ять.
Смислова пам'ять
Даний тест покликаний визначити рівень вашої смислової пам'яті, її обсяг і здатність до запам'ятовування текстів.
Уважно прочитайте наступний текст 1 раз (або попросіть кого-небудь прочитати його вам вголос). Потім запишіть основний зміст тексту. Ви можете скорочувати пропозиції, головне, щоб при цьому не губився зміст.
«Я виїхав верхи на коні (1), розраховуючи прибути на місце на дев'яту годину (2, 3). До цього часу всі дванадцять мисливців зберуться в сторожці (4, 5). Погода несподівано змінилася (6), почався холодний проливний дощ (7). Через чотири години шляху кінь почав спотикатися (8, 9). Раптом з трави випурхнуло сім куріпок (10, 11). Не зволікаючи ні секунди (12), я вистрілив з своєї рушниці (13). Кінь здригнувся (14). Впольованих птахів я підібрав (15). На зустріч з друзями-мисливцями я приїхав з видобутком (16) ».
Інструкції

Числа в дужках позначають смислові одиниці або числа, які зустрічаються у тексті.

За відтворення кожній смисловій одиниці (1, 2, 5, б, 7, 9, 10, 13, 14, 15, 16) поставте собі 1 бал.

За відтворення кожного числа (3, 4, / 8, 11, 12) - 2 бали.

Підрахуйте загальну суму балів.

Результати тесту

Якщо в підсумку ви набрали 17-21 бал, то рівень вашої смислової пам'яті дуже високий. Для вас не становить великої праці виділити основне в оповіданні співрозмовника, запам'ятати час і місце призначеної зустрічі або номер телефону.

Якщо ваш результат - 8-16 балів, ваша смислова пам'ять розвинена добре. Ви можете відрізнити головну інформацію від другорядної і в загальних рисах зрозуміти, про що йде мова.

0-7 балів. Якщо така сума балів не пов'язана з тим, що ви втомилися або вас відволікли, рівень вашої смислової пам'яті дійсно невисокий. Вже через кілька хвилин після розмови ви не можете згадати, що вам говорили. Через забудькуватість ваші обіцянки часто залишаються невиконаними.

Кiлькiсть переглядiв: 419

Коментарi