• НУШ

Перші учні «нової української школи»

Кожен день наших першокласників починається не зі дзвінка, а в ігровій кімнаті — вони діляться один з одним своїми враженнями та настроєм. Діти не сидять рядочком за партами, а теми, які вчитимуть упродовж тижня, обирають разом з учителькою. Вони — учні «нової української школи».

Учитися — це цікаво

День у класі починається з розмови на підлозі ігрової кімнати. Півгодинне заняття називається «ранкове коло» — з учителькою діти говорять про минулі вихідні, про настрій і, зрештою, про все цікаве, чим хочуть поділитися.

Так, відповідно до ідеї «нової школи» діти мають пізнати світ цілісно, бо в шість років їм складно ділити його на математику, літературу й природознавство. . Щопонеділка на такому «ранковому колі» обирається тема, яку діти пізнаватимуть протягом тижня.

Після такої півгодинної «розминки» починаються уроки. Учнів сидять обличчями одне до одного, тож дитина бачить навпроти себе очі друзів, а не спину однокласника попереду.

Крім того, це полегшує роботу в команді, кажуть учителі. Адже саме завданням, які б розвивали роботу в колективі, віддає перевагу новий освітній стандарт.

Протягом уроку діти вільні висловлюватися й ділитися думками про те, що відбувається. Тут не треба довго тягнути руку й боятися озватися, доки не дозволить учитель.

Та певні острахи таки були. Батьків лякала відсутність звичної дисципліни, домашніх завдань й оцінок.

Від початку навчального року вони пильно придивлялися до нових методів, і лише коли побачили, що результати є, — дитина вчиться читати, рахує і щодня з радістю йде до школи, — всі побоювання розсіялися.

Класні керівники теж погоджується: головна різниця з усіма попередніми класами в тому, що дітям цікаво ходити до школи й здобувати знання. Вони відкритіші, швидше адаптувалися в школі, перезнайомилися і знайшли друзів.