/Files/images/novini/57г.jpg

Участь рою «ТИСА» Буштинського ліцею Тячівської районної ради Закарпатської області

в ІІІ (обласному) етапі всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл (Джура)»

/Files/images/novini/шщ45.jpg

Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») (далі – гра «Джура») є системною формою позакласної роботи з військово-патріотичного та морально-етичного виховання учнівської молоді, спортивно-оздоровчої роботи, прогресивною формою учнівського самоврядування, важливим засобом формування національно-патріотичної свідомості відповідно до ціннісних орієнтирів Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки, затвердженої Указом Президента України від 13 жовтня 2015 року № 580.

Метою проведення змагань і конкурсів на фінальних етапах гри «Джура» є перевірка рівня знань, умінь і навичок, набутих учасниками в процесі занять за програмами гуртків «Джура» та інших гуртків козацько-лицарського виховання.

Наш заклад бере участь в обласному етапі гри з 2009 року. За цей період учні ліцею двічі ставали переможцями обласного етапу (ІІ місце), здобули перемоги в численних індивідуальних та командних змаганнях. Найкращий рекорд - 28 грамот обласного рівня (2014 рік).

/Files/images/novini/9з7.jpg

/Files/images/novini/575гш.jpg

КОНКУРС «ВАТРА» «Слава героям»

Представлення творчо-мистецького звіту рою (мистецька композиція).

Кожен рій у повному складі (8 осіб) представляє театралізоване дійство (до 12 хвилин), яке за змістом відповідає темам українського козацтва, сучасної історії (в т.ч. Революції Гідності, захисту від агресії РФ в Криму та на Сході України), видатних особистостей визвольних змагань за українську соборну державність тощо.

До самодіяльної композиції включаються різні жанри: художнє слово, українська народна пісня, танок (можливо з елементами бойових мистецтв), гумор та жарти. Використовується музичний супровід (народні музичні інструменти та електронні музичні записи) (забезпечується учасниками).

/Files/images/novini/5рг.jpg

/Files/images/novini/4крн.jpg

ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ГРА‒ВІКТОРИНА «ВІДУН»

Інтелектуальні змагання з історії України, адміністративної території проведення фінального етапу (історико-етнографічні землі), доби козаччини, українських військових формувань різних епох, сучасних збройних сил України.

У конкурсі беруть участь рої у повному складі (рій – 8 осіб).

Конкурс проводиться у вигляді виконання тестових завдань з історії України різного рівня складності.

По завершенню відведеного часу асистенти збирають бланки роїв, і ведучий переходить до наступного запитання.

Результати конкурсу будуть визначатися за сумою набраних балів . За рівної кількості балів вище місце посідає рій, який набрав більше балів .

/Files/images/novini/еу69о.jpg

РОЗКЛАДАННЯ-СКЛАДАННЯ НАМЕТУ

(командна гра або гра у парах)

/Files/images/novini/гнш666.jpg

РОЗПАЛЮВАННЯ БАГАТТЯ

/Files/images/novini/кн7.jpg

ЗМАГАННЯ «ТУРИСТСЬКО-СПОРТИВНА СМУГА ПЕРЕШКОД»

Порядок старту визначається жеребкуванням.

Допускається демонстративне, показове (ознайомлювальне) проходження дистанції представниками СК (залученими волонтерами). До змагань рої для ознайомлення та тренувань на смугу перешкод не допускаються.

Рій долає етапи за порядком, визначеним СК.

Результат визначається за часом подолання дистанції з урахуванням отриманих штрафів.

Штрафи на дистанції ставляться відповідно до заліку, визначеному СК, вони є еквівалентними часу (напр. 1 бал. = 30 сек.)

Вище місце займають рої з меншим часовим результатом (час проходження дистанції + часовий еквівалент технічних штрафів). При рівності часових результатів вище місце займає рій з меншим технічним штрафом. Інші варіанти будуть визначені СК напередодні.

Категорично забороняється перебування керівників або представників рою в межах дистанції позначених обмежувальною стрічкою. У разі порушення цього правила рій буде дискваліфіковано.

/Files/images/novini/5254ггген.png

Можливі перешкоди та етапи:

1. Маятник.

2. Подолання заболоченої місцевості по жердинах.

3. Подолання заболоченої місцевості по купинах.

4. Переправа через річку (яр) по колоді.

5. Переправа через річку вбрід.

6. Рух на фініш гусячим кроком

/Files/images/novini/85865ш.png

ЗМАГАННЯ «РЯТІВНИК»

Змагання з надання першої долікарської допомоги та елементами рятувальних робіт.

Кількість учасників – 6 осіб, із них не менше 2-х осіб протилежної статі.

Завдання складається із врахуванням вікових компетентностей учасників, викладених у затверджених (грифованих) МОН України Програмах освітніх закладів.

Конкурс складається із двох частин:

1. Теоретичний тур:принципи надання першої медичної допомоги; що має знати та вміти той, хто надає допомогу; від яких дій слід утримуватися, надаючи першу медичну допомогу; правила надання першої допомоги при опіках, тепловому та сонячному ударі, відмороженнях, переохолодженні, ураженні електричним струмом, утопленні, тривалому стисканні окремих частин тіла, гострому болі в животі, отруєнні хімічними продуктами, їжею, грибами, ягодами, укусах отруйних змій, комах та павуків.

2. Практичний тур:штучна вентиляція легень, непрямий масаж серця, накладання пов’язок на голову, передпліччя, ліктьовий, плечовий, колінний, гомілкостопний суглоби, накладання джгута на стегно.

На виконання завдань відводиться 9 хвилин (3 хвилини на теоретичний тур і 6 хвилин на практичний).

Рій витягує картку і виконує завдання. З цього моменту суддею починається відлік часу, відведеного на теоретичний тур. Рою дається 1 хвилина на обговорення відповіді і 2 хвилини на запис відповіді в картці. За допущені помилки рій одержує штрафні бали.

Виконання завдань практичного туру розпочинається після увімкнення суддею секундоміра.

/Files/images/novini/ерке855.jpg

КОНКУРС «ВПОРЯД»

Конкурс проходить у вигляді демонстрації навичок зі стройової підготовки (впоряду). Оцінювання конкурсу здійснюється відповідно до зміненого муштрового впоряду гри «Сокіл» («Джура»).

/Files/images/novini/г6989.png

/Files/images/novini/48490р.jpg

Час на виконання: обов’язкового завдання ‒ 3 хв.,

творчого завдання ‒ 3хв.

Учасники: весь рій, 8 чоловік.

Накази подає: головний суддя (для ройового) і ройовий (всі накази для рою).

Система оцінювання: виконання вправ проводиться згідно Муштрового впоряду гри «Джура». Визначення результатів проводиться з урахуванням допущених помилок кожним учасником рою під час виконання вправ муштрового впоряду. Суддя за кожну помилку ставить «1» штрафний бал. Обов’язково враховуються основні критерії: оцінка зовнішнього вигляду, справність одностроїв, злагодженості рою та якості виконання команд; виконання маршової патріотичної пісні.

Перемагає рій, який в сумі має найменшу суму помилок (штрафних балів) всіх учасників рою.

При показі творчого завдання судді, навпаки, ставлять лише «+1» бал за нові правильно виконані елементи впоряду, не показані в обов’язковому завданні. Таким чином рій може зменшити суму штрафних балів.

/Files/images/novini/848шл.jpg

Послідовність виконання: обов’язкове завдання повідомляється рою на початку змагань. Творче ‒ готується роєм вдома.

Обов’язкове завдання – це виконання прийомів у складі рою без зброї.

Творче завдання може бути представлене у вигляді злагодженого та чіткого показу різноманітних елементів впоряду у складі рою (можливий музичний супровід (технічно забезпечується учасниками) без зброї або зі зброєю.

На завершення показу – обов’язково відбувається проходження рою урочистим кроком із виконанням маршової патріотичної пісні на тематику козацтва, УСС, військ УНР, УПА або сучасних ЗСУ.

/Files/images/novini/неві65.jpg

/Files/images/novini/69з.jpg

СТРІЛЬБА З ПНЕВМАТИЧНОЇ ЗБРОЇ

/Files/images/novini/енгн58.jpg

ФІГУРНЕ ВОДІННЯ НА ВЕЛОСИПЕДІ

«СПРИТНИЙ ДЖУРА»

/Files/images/novini/518кн.jpg

/Files/images/novini/кернік8.jpg

ЗАГАЛЬНОКОМАНДНА ГРА

«ПЕРЕТЯГУВАННЯ ЛИНВИ (КАНАТУ)»

/Files/images/novini/4479г.jpg

СИЛОВІ ЗМАГАННЯ

/Files/images/novini/564ке.jpg

РОЗБИРАННЯ-ЗБИ РАННЯ АК ТА СПОРЯДЖЕННЯ МАГАЗИНУ

/Files/images/novini/пре5.jpg

ТАБОРУВАННЯ. РАНКОВА ЗБІРКА

/Files/images/novini/54гшз.jpg

/Files/images/novini/54зз.jpg

БІВАК. ВЕСЕЛІ БУДНІ

/Files/images/novini/65у.jpg

/Files/images/novini/8487н6.jpg

/Files/images/novini/857руц.jpg

/Files/images/novini/гг8686.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 300

Коментарi